Każdy noworodek po urodzeniu potrzebuje ciepła i otulenia. Chociaż jest bardzo ciekawy świata na którym się pojawił, nadal chce się czuć miło i komfortowo, jak w brzuchu mamy.

Na co zwrócić, uwagę podczas wyboru rożka niemowlęcego?

Materiał, z którego jest wykonany rożek niemowlęcy, powinien być trwały, miły w dotyku i posiadać atesty. Rożek jest pierwszym przedmiotem, z jakim niemowlę ma styczność. Obcuje z nim bezpośrednio, dlatego ważna jest tkanina. Podstawą jest, żeby była delikatna dla wrażliwej skóry dziecka. Materiał, który został wykorzystany do produkcji, powinien spełniać standardy produktów dopuszczonych do użytkowania przez dzieci. Rożek niemowlęcy, musi być utrzymany w czystości, dlatego będzie często prany, materiał z którego został wykonany musi być trwały i odporny na uszkodzenia.

Rozmiar, wszystkie maluchy szybko rosną. Pierwszy rożek niemowlęcy, powinien służyć dziecku przez jakieś dwa miesiące. Po tym czasie, dzieci są coraz bardzie ruchliwe i rozkopują się w. Na początku warto wybrać rożek o wymiarach 75×75 cm.

Grubość rożka niemowlęcego, powinna być dopasowana do pory roku. Rożek powinien dawać tyle ciepła dziecku, żeby się w nim nie przegrzewał, ani nie wyziębiał.

Rożki niemowlęce dla niemowląt

Wkład kokosowy w rożku niemowlęcym. Niektóre modele są wyposażone w taki właśnie wkład, który można wyjąć z rożka w dowolnym momencie. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie rodzicom, jak prawidłowo trzymać niemowlaka. Taki wkład zapewnia dodatkową podporę dla kręgosłupa malucha. To szczególnie ważne w pierwszych miesiącach jego życia, gdy musimy szczególnie uważać na utrzymanie go w odpowiedniej pozycji.

Rodzaj zapięcia rożka, najczęściej rodzice wybierają rożki, które są zapinane na rzep. Dzięki niemy jest możliwe szybkie owinięcie niemowlaka. Dodatkowo dzięki zastosowaniu rzepu, możemy regulować szerokość rożka.

Rożek niemowlęcy, sprawdza się znakomicie w pierwszych miesiącach życia dziecka. Daje mu poczucie bezpieczeństwa, co skutkuje wyciszeniem malucha.

Przeczytaj też: http://jami-jami.pl/przescieradla-do-lozeczek-dla-niemowlat-czy-kierowac-sie-podczas-wyboru/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here