5 miejsc na egzotyczne wakacje marzeń

Okres zimowy w naszym kraju może powodować chęć ucieczki tam, gdzie słońca nie brakuje i można się nieco wygrzać. Przecież nie wszyscy kochają narty i klimaty śnieżne – dlaczego zatem nie zdecydować na bardziej egzotyczny wyjazd. Oto 5 propozycji, jakie oferuje biuro podróży na niezapomniane ferie zimowe w egzotycznym klimacie.

Kuba – roztańczona wyspa

Mimo że ta największa wyspa Karaibów kojarzy się przede wszystkim z rumem, cygarami i starymi samochodami, to ma znacznie więcej do zaoferowania. Kuba przyciąga miłośników rajskich plaż, a najbardziej znanym kurortem jest Varadero nazywane kubańskim Miami Beach – z kilometrami piaszczystej plaży i wspaniałymi klubami, restauracjami oraz dobrze zorganizowaną bazą hotelową.

Nie można też ominąć stolicy Kuby, czyli Hawany. Jej najstarsza dzielnica została wpisana na listę zabytków UNESCO i dzięki temu odzyskała po latach swój blask. To piękne miejsce z klimatycznymi uliczkami i znajdującymi się na nich restauracjami, kawiarniami, hotelikami oraz muzeami. Punktem centralnym jest natomiast Plac Katedralny z siedemnastowieczną Katedrą Niepokalanego Poczęcia oraz tłumem Kubańczyków tańczących salsę czy pozujących do zdjęć z ogromnymi cygarami.

Kuba

Warto również zwiedzić perłę architektury kolonialnej, czyli miasto Trinidad de Cuba oraz podjechać El Cobre, najbardziej znanego miejsca pielgrzymkowego Kuby, gdzie znajduje się figura czarnej Matki Boskiej.

Madagaskar – urocza wyspa lemurów

Ferie na Madagaskarze to egzotyka w najlepszym wydaniu. Wyspa kusi swoją wyjątkową fauną i florą. Nawet 90% gatunków zwierząt można w naturze zobaczyć tylko tam. Madagaskar wyróżnia duża różnorodność krajobrazowa. Południowa część wyspy to pustynie i płaskowyże, zachód jest bardziej równinny, a na północy są góry wulkaniczne, lasy podrównikowe oraz piaszczyste plaże.

Maskotką Madagaskaru są oczywiście lemury, które widać niemal na każdym kroku. Wyspa słynie też okazałych baobabów nazywanych drzewami życia, a przede wszystkim z fantastycznych parków narodowych, jak Park Narodowy Tsingy de Bemaraha z 11 gatunkami lemurów, bajecznymi ptakami oraz niesamowitymi skalami wapiennymi w kształcie skalnego lasu. Madagaskar to niewątpliwe raj dla zwolenników pięknej, nieco dziewiczej przyrody.

Zanzibar – wyjątkowa Wyspa Przypraw

Zanzibar

Ta wyspa, położona około 50 km od wybrzeża Tanzanii, przyciąga turystów swoimi egzotycznymi klimatami. To kolejna propozycja na niezapomniane ferie zimowe – na pięknych, piaszczystych plażach przez niemal całą dobę. Nie ma w tym przesady, ponieważ nocować można w chacie pokrytej strzechą, znajdującą się właśnie na skraju plaży. Zewsząd unoszą się niesamowite zapachy przypraw oraz smakołyków tamtejszej kuchni. Jednak Zanzibar to również mekka dla miłośników wędkowania i nurkowania. Z kolei zwolennicy zwiedzania na pewno nie będą rozczarowani Kamiennym Miastem, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Oman – kilometry pięknych plaż i orientalna architektura

Biura podróży mają w swojej ofercie także Oman (link), leżący nad Morzem Arabskim. To miejsce wręcz idealne na wakacje zimowe – wtedy są bardzo przyjemne temperatury i można się wygrzać na plaży z jasnym i drobnym piaskiem. Warto też skorzystać z propozycji nurkowania, aby podziwiać niesamowitą rafę koralową i popływać razem z delfinami i wielorybami. Oman zachwyca również krajobrazami. To nie tylko pustynie z zielonymi oazami, ale także gorące źródła, wysokie góry i piękne jaskinie. Wzrok miłośników orientalnej architektury przykuwają natomiast olśniewające pałace czy rezydencje sułtanów oraz wspaniałe meczety.

Wyspy Zielonego Przylądka – niesamowite krajobrazy

Ostatnia propozycja jest idealna dla osób, które marzą o doskonałych warunkach do uprawiania windsurfingu czy kitesurfingu. Na tych wyspach atlantyckich nie zawiodą się również zwolennicy nurkowania. Z kolei na amatorów wygrzewana się w słońcu czekają kilometry piaszczystych, niemal dziewiczych plaż. Warto również zobaczyć powulkaniczne równiny kojarzące się niemal z krajobrazem księżycowym oraz piękne góry z wąwozami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here