Jak wygląda produkcja perfum

Zanim rozpocznie się proces produkcyjny perfum, należy zebrać wiele surowców.

Oprócz owoców, przypraw, żywic, liści, kory i traw, kwiaty są często niezbędne, ponieważ trudno jest zrobić perfumy bez esencji kwiatowych. Luksusowe marki perfum z najwyższej półki, posiadają własne pola kwiatowe, aby mieć pewność, że mają wystarczającą ilość produktu do wyrobu swoich perfum. Czasami w perfumach mogą być obecne produkty pochodzenia zwierzęcego, na przykład ambra z kaszalotów i piżmo z samców jelenia. Ponieważ nie wszystkie substancje są zawsze łatwo dostępne w naturze, syntetyczne składniki mogą być używane do ich naśladowania. Może to uratować życie zwierząt, a także jest korzystne w przypadku złych zbiorów roślin.

Niektóre perfumy męskie mogą sporo kosztować

Aby oddzielić olej od części roślin, należy go wyekstrahować. Można to zrobić na różne sposoby. Najprostszą metodą jest wyciskanie, podczas którego rośliny są ściskane, aż do uwolnienia oleju. Enfleurage i maceracja to inne sposoby ekstrakcji olejków roślinnych. Metody te wykorzystują tłuszcz lub podgrzane tłuszcze do ekstrakcji olejów. Można również ugotować części roślin lub poddać je działaniu pary, aby wydobyć z nich olejki zapachowe. Proces ten nazywa się destylacją parową. Niektórzy producenci stosują również ekstrakcję rozpuszczalnikową. Podczas tej metody części roślin są rozpuszczane w benzenie i wystawiane na działanie alkoholu etylowego, który jest następnie spalany, dzięki czemu olejek zapachowy pozostaje.Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre perfumy są tak drogie, warto wziąć pod uwagę, że 15 mililitrów perfum wymaga olejku pozyskiwanego z około 1000 róż. Aby stworzyć określony zapach perfum, eksperci muszą przeprowadzić szeroko wiele prób i mieszania składników. Może również minąć kilka lat, zanim osiągnie się pożądaną formułę i zapach perfum.

Po zmieszaniu olejków, aby uzyskać pożądany zapach, do mikstury dodaje się alkohol, aby rozcieńczyć składniki. Ilość dodanego alkoholu określa, czy płyn będzie wodą kolońską, perfumami czy wodą toaletową lub perfumowaną. Aby wyprodukować wysokiej jakości perfumy meskie może minąć nawet kilka lat, dlatego cena za buteleczkę może być dość wysoka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here