kolagen

Coraz więcej Polek i Polaków sięga po codzienną pielęgnację. Zabiegi, które stosujemy na naszych ciałach wykonujemy coraz chętniej, w nadziei, że pozwolą nam zachować młody i zdrowy wygląd na dłużej. Przywiązujemy też większą wagę do konkretnych produktów, które stosujemy. Jednym z nich jest krem do twarzy. Jak wybrać ten dobry?

Określ potrzeby Twojej skóry

Każdy z nas jest inny. Warto więc z uwagą dobrać kosmetyki po to, aby uzupełniały braki naszego organizmu lub zapewniały odpowiednią regenerację. Podstawowe typy cery to: normalna, sucha, tłusta i mieszana. Każda z nich wymaga niego innej troski. Mają jednak wspólny mianownik: potrzeba im nawilżenia. Wiele posiadaczy cery mieszanej lub tłustej unika kremów nawilżających w obawie przed zwiększonym wydzielaniem sebum. Tymczasem cera tłusta to skóra, która nadprodukcją łoju próbuje radzić sobie z przesuszeniem! Sięgając po kosmetyki wysuszające ją, pogarszamy jej stan!

Dobierz więc odpowiedni tonik i żel do mycia twarzy, odpowiadający potrzebom Twojej skóry. Niech będą to preparaty dostosowane do jej typu. Jeśli chodzi o krem, warto sięgnąć po kosmetyki kolagenowe https://kolagen.pro/produkty/kosmetyki/ z rybim kolagenem. Ich zadaniem jest intensywne nawilżanie, regeneracja i ujędrnianie struktury cery. Rybi kolagen rozpada się na aminokwasy i peptydy w kontakcie z ludzką skórą. Przenika w głąb niej, pobudzając ją do budowania napięcia oraz odżywiając ją od wewnątrz. Regularne stosowanie tego typu preparatów może pomóc Ci w okiełznaniu szczególnie tych najbardziej problematycznych cer. Jeśli jesteś posiadaczką cery suchej, z pewnością odczujesz ogromną ulgę podczas stosowania tego typu preparatów.

Wieloetapowość oraz systematyczność

Każda pielęgnacja powinna być swojego rodzaju rytuałem. Nie powinniśmy pomijać żadnego kroku. Przede wszystkim pielęgnację zacznij od oczyszczenia skóry – jeśli nosiłaś przez cały dzień makijaż usuń go, z użyciem odpowiednich preparatów, najlepiej z zawartością olejów – unikaj płynów micelarnych. Następnie umyj twarz łagodnym żelem. Możesz stosować peelingi ziarniste lub enzymatyczne lub maski. Na koniec pamiętaj, aby wykorzystać kosmetyki kolagenowe w postaci kremu na dzień lub na noc i pozostaw preparat do wchłonięcia.

Niezależnie od tego, jak dobre masz kosmetyki w swojej łazience – pamiętaj o złotej zasadzie: jeśli ich nie używasz, to nie będą działać! Ważna jest systematyczność. Pilnuj zarówno porannej, jak i wieczornej pielęgnacji. Nie musisz stosować 12 kroków. Wystarczy wspomniane wyżej minimum, aby szybko zauważyć pozytywne efekty podejmowanych działań. Nie chodź spać w makijażu, pamiętaj o oczyszczaniu cery nawet po nocy, albo po dniach, w których nie nosiłaś nawet make upu. Nasza skóra wyłapuje bowiem zanieczyszczenia z powietrza, które osadzają się m.in. w porach. Należy się jej więc porządne oczyszczanie dwa razy dziennie. W efekcie zauważysz, że skóra staje się lepiej nawilżona, promienna i bardziej napięta, a co za tym idzie – będziesz wyglądać młodziej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here