Sprawdź dlaczego powinieneś stosować kołdrę obciążeniową

Czy myślisz czasem jak dobrze byłoby się w końcu wyspać? Kiedy kładziesz się do łóżka, chcesz aby twoje lęki i stres dnia codziennego odpuścił. Potrzebujesz wyciszenia, relaksu i regeneracji sił, aby w pełni gotowości stawić czoła wyzwaniom kolejnego dnia. W tym wszystkim pomoże Ci kołdra obciążeniowa. Dlaczego i kiedy powinieneś ją stosować?

Kołdra obciążeniowa jako pomoc w codziennym funkcjonowaniu

Kołdra obciążeniowa wypełniona jest równomiernie rozłożonym granulatem, który swoim naciskiem pozwala stymulować czucie głębokie organizmu, wycisza układ pobudzający i aktywuje układ hamujący. Dzięki temu Twoje ciało lepiej się odpręża, co zapewnia Tobie spokojne zasypianie i poprawę jakości snu. Głęboki i spokojny sen pozwala Twojemu organizmowi na dokładną regenerację, przez co czujesz się wypoczęty i pełen energii o poranku.

Stosując kołdrę obciążeniową pozwalasz sobie na mocniejszy relaks i zwiększenie swoich sił witalnych. Dzięki temu wieczorem rozładowujesz powstałe w ciągu dnia napięcie, lęki i stres, rano masz więcej pozytywnej energii, a w ciągu dnia jesteś spokojniejszy.

Kolejnymi pozytywnymi aspektami kołdry obciążeniowej są chłonność wilgoci, przewiewność i antyalergiczność. Dzięki temu możesz ją stosować niezależnie od tego czy masz jakieś uczulenia. Możesz również być spokojny o zapewnienie Twojemu ciału odpowiedniej wentylacji i uniknięcia przepocenia się w nocy. Ułatwia to znacznie higienę i komfort Twojego snu.

Kiedy powinieneś zacząć używać kołdry obciążeniowej?

Kołdry obciążeniowe mogą być stosowane zarówno na co dzień zamiast zwykłej kołdry, jak i w terapii sensorycznej lub podczas walki z różnymi zaburzeniami. Dlatego możesz ją kupić niezależnie od tego czy chcesz po prostu zapewnić sobie lepszy sen, czy też potrzebujesz większego wsparcia w zwalczaniu stresu, lęku i zaburzeń propriocepcji.

Szczególnie przydatna dla Ciebie będzie kołdra sensoryczna jeśli:

  • dużo się stresujesz na co dzień,
  • masz problemy z odprężeniem się, zasypianiem i snem,
  • trudno Ci się wyciszyć i uspokoić organizm,
  • masz stany lękowe i depresyjne,
  • jesteś sportowcem lub dużo trenujesz, więc Twoje ciało i mięśnie potrzebują głębokiej regeneracji podczas snu,
  • Twoje dziecko ma zaburzenia psychomotoryczne, autyzm, ADHD, więc szukasz dla niego zarówno wsparcia dla snu jak i terapii.

Jaką kołdrę obciążeniową najlepiej wybrać?

Wyboru kołdry obciążeniowej możesz dokonać ze względu na jej rozmiar, wypełnienie (granulat szklany, żwirek naturalny) lub inne właściwości. Na przykład strona https://huggymoon.eu/ oferuje kołdry obciążeniowe BIO, standardowe lub premium, które możesz wybrać zgodnie z własnymi upodobaniami. Najważniejsze jest abyś dopasował obciążenie pościeli zgodnie z masą ciała osoby, która ma z niej korzystać. Powinno ono wynosić mniej więcej 10% całkowitej masy ciała.

Kołdra obciążeniowa to doskonałe wsparciem snu oraz terapii sensorycznej zarówno dorosłych, jak i dzieci. Powinieneś ją stosować szczególnie jeśli zależy ci na spokojnym i w pełni regenerującym śnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here