okno

Wybór najbardziej optymalnych okien jest zawsze trudną kwestią. Zanim zaczniemy porównywać konkretne egzemplarze w poszczególnych firmach, warto przemyśleć na jakich aspektach zależy nam najbardziej – zarówno pod kątem wyglądu jak i funkcjonalności. Na rynku mamy do wyboru profile wykonane z tworzywa sztucznego, drewna i aluminium. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, a także zupełnie różną cenę.

Okna to taki element domu, na którym nie warto oszczędzać. Kupujemy okna na wiele lat – często nawet na całe życie. Biorąc pod uwagę powyższe można uznać, że najlepiej wybrać okna najdroższe i najładniejsze. Niestety nie zawsze mamy taką możliwość i potrzebę, a moda odnośnie tego, co uważamy za najbardziej wizualnie atrakcyjne – często się zmienia.

Okna drewniane

W ostatnich czasach okna drewniane uznawane są za najbardziej estetyczne i stylowe. Nie będą jednak pasowały do wszystkich budynków i wnętrz. Możemy wybrać różny odcień drewna – od zupełnie jasnych do ciemnych, głębokich brązów. Pamiętajmy, że z czasem może zmienić się nasz wystrój wnętrz, a drewniane okna Gliwice https://novobudowa.pl/okna/gliwice/ najpewniej pozostaną na swoim miejscu. Kierowanie się uniwersalną barwą drewna będzie tutaj najrozsądniejsze.

Okna aluminiowe

Ten rodzaj profili polecany jest przede wszystkim podczas wstawiania przeszkleń o dużej powierzchni. Dlaczego? Aluminium to bardzo wytrzymały, ale również sztywny materiał, który nie odkształca się pod wpływem temperatury. Działanie różnych warunków atmosferycznych nie jest w stanie wpłynąć na jego powierzchnię i zniszczyć okna nawet w minimalnym stopniu. Zwolennicy okien z aluminium podkreślają, że w odróżnieniu od okien plastikowych – te z metalu nie żółkną pod wpływem słońca i są znacznie lżejsze.

Okna z tworzywa sztucznego

Popularność okien PVC jest trwała i niezmienna od lat. To na ten moment najkorzystniejszy wybór na rynku i doskonała jakość w przystępnej cenie. Okna z tworzywa sztucznego wyposażają zarówno prywatne domy wolnostojące jak i bliźniaki, szeregowce czy miejskie mieszkania. Najczęściej występują w białym, a więc najbardziej uniwersalnym kolorze. Spełniają wszystkie wymogi pod kątem izolacji i zatrzymywania hałasów na zewnątrz. Jeśli wyposażymy nasze plastikowe okna w nawiewniki zapewnimy odpowiednią cyrkulację powietrza, nie narażając się na występowanie wilgoci w domu czy mieszkaniu, a w efekcie na pojawienie się pleśni i grzybów. Okna PVC jest bardzo łatwo wyczyścić za pomocą wody z uniwersalnym płynem i ściereczki. Zadbane i odpowiednio użytkowane posłużą nam wiele lat. Często słyszy się głosy, że okna plastikowe są mniej estetyczne niż na przykład okna drewniane. Niewiele osób jednak wie, że można na zamówienie wykonać okna z okleiną imitującą drewno, która z daleka będzie nie do odróżnienia od naturalnego materiału.

Niezależnie od preferencji, nie można zaprzeczyć, że okna plastikowe stanowią najbardziej optymalny wybór pod kątem oszczędnego, ale rozsądnego wyposażania domów. Uzyskujemy wszystkie funkcjonalności w zdecydowanie niższej cenie niż oferują sprzedawcy okien drewnianych i aluminiowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here