Do USA

Ile trwa lot do USA? Jak w ogóle zabrać się do zorganizowania sobie podróży za ocen? Ile kosztuje bilet do Stanów? Oto zestaw pytań, na które musi sobie odpowiedzieć każdy, kto chciałby odbyć podróż do kraju Waszyngtona. Sprawa jest i łatwa, i trudna zarazem. Dlaczego? Otóż, przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii, a z całą pewnością wszystko stanie się jasne. Stany Zjednoczone to od wieków taka Ziemia Obiecana. i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Iluż to nawet naszych rodaków tam wyjechało w poszukiwaniu lepszego bytu. Niektórym się powiodło, innym nie bardzo, ale tak to już jest. Czasami dosłownie przypadek sprawia, że wszystko ułoży się po naszej myśli, a innym razem znów wszystko spali na panewce. Samo życie. W końcu nikt nie mówił, że będzie łatwo.
Ale wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo wszak miała być w nim mowa o tym, ile trwa lot do USA. Najprościej byłoby powiedzieć, że długo. Nie ma w tym przesady, bo rzeczywiście tak jest w istocie. Trudno od tak dokładnie określić, ile godzin trzeba poświęcić na przelot do USA, bo inny czas będzie nam potrzebny, kiedy polecimy z Warszawy do Nowego Jorku, a inny na pokonanie trasy z Wrocławia do Waszyngtonu. Trzeba mieć też świadomość, że jedne przeloty do Stanów odbywają się bezpośrednio, a inne z przesiadkami. Tak więc, inny jest czas podróży na różnych trasach. Najlepiej o tym opowiedzieliby nam ci wszyscy, którzy takie doświadczenia mają po prostu na swoim koncie. W każdym razie trzeba stwierdzić, że za każdym razem to długi lot i w związku z tym trzeba się do niego odpowiednio przygotować. W końcu dziewięć godzin na pokładzie samolotu to sporo czasu. Najgorsze jest to, że w samolocie nie ma na tyle miejsca, żeby się swobodnie wyprostować czy od czasu do czasu pochodzić. Nawiasem mówiąc, gdyby wszyscy pasażerowie, a może ch być nawet ok. 300 na pokładzie, nagle wstali, mogłoby zrobić się niebezpiecznie. Lepiej tego jednak nie sprawdzać. Zresztą obsługa samolotu nie pozwoliłaby na takie ekscesy. To oczywiste.
Nie ma jednak co narzekać na długość lotu do Stanów, bo wystarczy porównać długość podróży za ocean słynnym już „Batorym” . Ale jednocześnie taka wyprawa była czymś niesamowitym. Kto w ten sposób przed laty tak właśnie podróżował wie, o czym mowa. W takim kontekście odpowiedź na pytanie: ile trwa lot do USA? trzeba byłoby odpowiedzieć, że nawet krótko. Wszystko okazuje się być względne. No cóż, relatywizm to też coś z naszego życia.
Na początku artykułu zostało powiedziane, że nie jest tak prosto polecieć do USA. O co właściwie chodzi? Otóż, mamy tutaj na myśli wizę. To jest to, co krzyżuje plany wyjazdowe sporemu odsetkowi naszych rodaków. Otóż, Amerykanie nie chcą znieść wobec nas obowiązku wizowego i koniec. To temat, który co jakiś czas powraca przy okazji różnych wydarzeń politycznych, ale nic w tej materii się nie zmienia. Wizy jak obowiązywały, tak obowiązują nadal i nic nie wskazuje na to, aby ten stan rzeczy uległ zmianie. Szkoda, bo sama wiza amerykańska to już spory wydatek, nie mówiąc już o wysokiej cenie biletu lotniczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here