Wyprawka szkolna – niezbędna dla każdego dziecka

0
843

Twoje dziecko niedługo rozpoczyna rok szkolny? Czeka Was wyzwane związane ze skompletowaniem wyprawki szkolnej? Często jest to pracochłonny i kosztowny proces, ponieważ przybory szkolne i podręczniki potrafią sporo kosztować. Warto więc starannie zaplanować wydatki, aby kupić to, co naprawdę niezbędne. Co powinna obejmować wyprawa szkolna dla dziecka? Oto kilka wskazówek.

Jakie są niezbędne elementy wyprawki szkolnej?

Istnieje kilka elementów wyprawki szkolnej, których nie powinno zabraknąć, aby dziecko było odpowiednio przygotowane do nowego roku szkolnego. Jest to przede wszystkim plecach, w którym pociecha będzie przechowywać książki i niezbędne przybory szkolne. Aby posłużył cały rok, warto kupić nieco droższy, ale porządniejszy model. Powinien wyróżniać się małą wagą oraz mieć regulowane szelki i usztywniane plecy, dzięki temu będzie nie tylko funkcjonalny, ale też komfortowy i bezpieczny w użytkowaniu. Niezbędny okaże się także być piórnik – również powinien być solidnie wykonany. Duże znaczenie ma jego pojemność. Im młodsza klasa, tym więcej musi pomieścić. Powinny znaleźć się w nim elementy takie jak ołówek, długopis, kredki, elektryczna temperówka oraz guma do ścierania.

Kolejnym niezbędnym elementem wyprawki dla dzieci jest strój na WF i zamienne obuwie – w wielu szkołach jest to wręcz obowiązek. Najpraktyczniejszym wyborem jest biały T-shirt oraz ciemne spodenki. Natomiast obuwie powinno mieć białą, elastyczną podeszwę – na przykład z kauczuku, tak aby nie zostawiało czarnych śladów na hali sportowej. Wskazane jest, aby miało również antypoślizgowe właściwości.

Wyprawka dopasowana do wieku dziecka

Wyprawka szkolna musi być dopasowana do wieku dziecku. To co, potrzebuje kilku latek niekoniecznie będzie potrzebne starszym dzieciom, które uczęszczają już do gimnazjum. Przykładowo wyprawka malucha obejmuje większą ilość artykułów plastycznych. W klasach 1-3 nauczyciele często przekazują rodzicom informacje dotyczące niezbędnych artykułów. W starszych klasach najważniejsza jest odpowiednia ilość zeszytów – w kratkę i w linie oraz przybory do pisania. Coraz częściej stawia się też na elektronikę na przykład kalkulator, elektroniczny czytnik czy drukarkę. Kiedy najlepiej komplementować wyprawkę szkolną dla dziecka? Większość rodziców robi to tuż przed rozpoczęciem się nowego roku, jedna w tym czasie ceny niezbędnych elementów mogą być nieco większe. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest poszukanie ich wraz z końcem roku szkolnego – często możemy wtedy trafić na dobre promocje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here