Skutki dnia wczorajszego

Bardzo ciekawe jakie pierwsze skojarzenia u większość ludzi budzą takie dni jak piątek i sobota. Wg mnie każdemu kojarzą się z czasem wolnym i po prostu bardzo dobrą zabawą. Kluby, puby domówki dla każdego coś miłego. We wszystkich tych miejscach jak tylko dopiszę towarzystwo można się świetnie bawić. Najlepszym łącznikiem do wspólnego biesiadowania jest znany już od 5000 tysięcy lat alkohol. Każdy ma swój ulubiony typ i smak, ale często zdarza się przechylić o przysłowiowy jeden kieliszek za dużo i poranek po takim wieczorze bywa bardzo trudny i zadajemy sobie wtedy pytanie ile trwa kac i kiedy w końcu się skończy byśmy mogli normalnie funkcjonować.

Niestety nie ma jednej złotej reguły na temat długości kaca. Wszystkie negatywne objawy są uzależnione od danego człowieka. Tak jak każdy z nas szybciej lub wolniej przyswaja wiedzę tak samo każdy z nas inaczej się kuruję lecząc skutki dnia wczorajszego.

Mamy całkiem sporo sposobów na złagodzenie kaca. Od tych babcinych po apteczne. Niewątpliwie bardzo skutecznym lekarstwem jest zwykły upływ czasu. Po kilku godzinach leżenia w łóżku i bezmyślnego zmieniania kanałów w telewizorze poczujemy poprawę i nawrót apetytu.

Co jeżeli musimy szybko postawić się na nogi czy to z powodu pracy czy przez np. weselne poprawiny ? Do dnia dzisiejszego nieopatentowano żadnej złotej 100% metody nad czym mocno ubolewam, ale przejdźmy do tych które ulżą w naszym cierpieniu.

Podobno lepiej zapobiegać niż leczyć, więc na początek sposób na zapobiegnięcie kaca jeszcze przed sięgnięciem po alkohol. Kluczowe jest podejście do picia z odpowiednim nastawieniem. Wypada dobrze się wyspać i zjeść coś tłustego dla osłony żołądka. Rosół jest tu bardzo godny polecenia. Palacze przed porządnym piciem powinni za dnia rzadziej sięgać do paczki papierosów ponieważ nikotyna potęguje działanie procentów, kiedy już siądziemy do stołu choćby się paliło nie mieszajmy rodzai alkoholu. Wódkę pijmy wyłącznie z wódką, a whisky wyłącznie z piwem. Mieszanie jest najprościej mówiąc szkolnym błędem, którego musimy się wystrzegać jak żadnego innego.

Teraz sposoby dla spóźnialskich, którzy zaniedbali przygotowania.
Całą siłą woli zmuszamy sie i wstajemy z łóżka biegnąc pod prysznic. Oczyśćmy na początek dnia ciało i umysł.
Na kacu warto pić olbrzymie ilości płynów. Zwykła woda niegazowana, napoje izotoniczne i np. kawa, która w tej sytuacji zdecydowanie pomaga zwalczyć ból głowy.

Jeżeli taka klasyka nie przyniosła ukojenia i dalej jest z nami bardzo źle warto pomyśleć o klinie, Czym się strułeś tym się lecz. Małe piwko czy kieliszek czegoś mocniejszego może mieć na nas bardzo dobry wpływ. Taka dawka bardzo ułatwi dojście naszym komórką do normalności.

Kolejnym opatentowanym sposobem jest świeże powietrze. Jak już choć trochę dojdziemy do siebie. Warto ubrać się i wyjść na krótki spacer. Dotlenienie jest bardzo pomocne i może zwalczyć najbardziej dokuczliwe skutki nadmiaru alkoholu.

Te sposoby na pewno każdemu powinny pomóc. Bawić można sie co prawda i bez alkoholu, ale poco ? 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here