Przyjemny dla stopy i użyteczny dywanik łazienkowy

Wykonane z przeróżnych materiałów dywaniki łazienkowe pełnią dwie zasadnicze funkcje. Po pierwsze służą temu, by po wyjściu z kąpieli czy spod prysznica można było stanąć na miękkiej i ciepłej powierzchni. Chronią także podłogę przed zachlapaniem. Druga funkcja to rola ozdobna. Czym kierować się przy wyborze tego detalu?

Jakie walory użytkowe powinien posiadać dywanik łazienkowy?

Przede wszystkim powinien być wyposażony a antypoślizgową powierzchnię pod spodem. Dzięki temu nie będzie się przemieszczał oraz zaginał i zawsze pozostanie tam, gdzie chcemy, by leżał. Ponadto należy także zwrócić uwagę na to, był on wykonany z takiego materiału, który szybko schnie. Sprawdzić się może niezbyt gruba mikrofibra lub bambus.

Osoby, które chcą, by dywaniki łazienkowe były praktyczne powinny wybierać modele, które można prać w pralce. Trzeba to robić regularnie, więc pranie ręczne mogłoby być rozwiązaniem niekomfortowym. Ponadto by zachować odpowiedni poziom higieny dywaniki trzeba prać dokładnie, wiec tylko pralka się tutaj sprawdzi.

Jak wybrać dywanik by był ładną dekoracją?

Tutaj należy brać pod uwagę przede wszystkim własny gust, styl wyposażenia wnętrza oraz to, czy jest to łazienka damska, męska czy też dziecięca, a może rodzinna. W przypadku, kiedy jest to pomieszczenie dla całej rodziny, należy postawić na kolor i wzór uniwersalny i po prostu dopasowany do kolorystyki w łazience.

Czarny i biały kolor zawsze wyglądają dobrze, niezależnie od stylu pomieszczenia. Co prawda biały kolor nie jest zbyt praktyczny, jednakże prezentuje się stylowo i elegancko. Proste pomieszczenie, na przykład biało-szare można ożywić także za pomocą dywanika w mocnych kolorach.

Jak dbać o dywanik łazienkowy?

Przede wszystkim musi być suszony po każdym użyciu, szczególnie jeżeli przed postawieniem stopy, użytkownicy nie osuszają jej ręcznikiem. Wilgotny dywanik to środowisko rozwoju pleśni, która jest niebezpieczna dla zdrowia. Poza tym taki niedosuszony dywanik nieprzyjemnie pachnie.

Druga kwestia to pranie. Jeżeli można dywanik wyprać w pralce, należy dokładnie odczytać zlecenia na metce i się do nich dostosować. Bambus można umyć używając wody z detergentem. Następnie każdy dywanik musi dobrze wyschnąć, najlepiej na świeżym powietrzu.

Dywaniki łazienkowe dostępne są w ofercie vegehome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here