Drzwi tarasowe przesuwne czy otwierane

Coraz cieplejsze dni i długie wieczory zachęcają do częstego korzystania z tarasu. Można na nim odpoczywać, przyjmować gości lub spożywać rodzinne obiady. Łatwą komunikację między wnętrzem budynku, a tarasem zapewniają drzwi, których skrzydło decyduje o komforcie częstego przemieszczania się oraz samej funkcjonalności. Czy drzwi tarasowe przesuwne w codziennym użytkowaniu sprawdzają się lepiej, niż tradycyjne – otwierane?

Drzwi tarasowe przesuwne – po co i dla kogo?

Nowoczesne budownictwo lubi duże oszklenia. Wprowadzają nie tylko sporo, naturalnego światła do wnętrza, ale przede wszystkim prezentują się okazale i luksusowo. Dużej powierzchni szkła nie da się zastosować w tradycyjnych drzwiach otwieranych. Dlaczego? Decydują o tym możliwości mechanizmu, który nie byłby w stanie utrzymać tak dużej ramy i szyby.

Chcąc wyróżnić swój dom nowoczesnymi rozwiązaniami, warto wybrać drzwi tarasowe przesuwne, których skrzydło może osiągać długość do 3 metrów jednolitej szyby, a jednocześnie mechanizm obsługuje się łatwo i płynnie.

Drzwi tarasowe przesuwne – wygoda nie tylko na zewnątrz, ale i w środku.

Dużą zaletą drzwi tarasowych przesuwnych jest to, że można w wybrany przez siebie sposób urządzić salon lub inne pomieszczenie, z którego wychodzi się na zewnątrz. Tor jazdy skrzydła odbywa się równolegle do szyby stałej, dzięki czemu po otwarciu nie zabiera przestrzeni wewnątrz pokoju.

Można sobie wyobrazić jak wiele miejsca trzeba by było zarezerwować dla drzwi tradycyjnych, gdyby dawały możliwość produkcji tak dużej tafli szkła.

Drzwi tarasowe przesuwne – żadnych poprzeczek ani progów

Nowoczesne drzwi przesuwne umożliwiają wygodną komunikację między strefą zewnętrzną a wewnętrzną, dzięki stosowaniu systemów bezprogowych. Każdy, kto kilkanaście razy w ciągu dnia musi pamiętać o przekraczaniu poprzeczki pod stopami, doceni komfort, jakim jest jedna płaszczyzna rolki skrzydła i podłogi.

Nie trzeba obawiać się, że wielkie skrzydło drzwi przesuwnych będzie masywne i trudne w codziennym użytkowaniu. Nowoczesne rozwiązania zapewniają takie wyważenie stolarki, które obsługuje się lekko i przyjemnie, a konstrukcja jest mało awaryjna.

Budując nowoczesny dom, chce się używać takich produktów, które aktualnie wyznaczają trendy architektoniczne. Drzwi przesuwne od kilku sezonów są pożądanymi elementami w trakcie budowy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here