walizka na wakacje
fot. Pixabay.com

Wakacje w pełni, czas więc wyruszyć przed siebie. Każdy, kto często podróżuje wie, że umiejętnie spakowana walizka to podstawa każdego wyjazdu. Jak więc zadbać o to, aby znalazło się w niej wszystko, czego naprawdę potrzebujemy? Podpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/co-spakowac-na-wyjazd/

Walizka w samolocie – co można do niej spakować?

Jeśli wybierasz się na wakacje samolotem, musisz dowiedzieć się, co możesz zabrać na pokład, a co jest zupełnie wykluczone. Bagaż samolotowy dzieli się na ten podręczny i rejestrowany. Podręczny możemy mieć podczas lotu cały czas przy sobie. W zależności od linii lotniczej, jego dopuszczalna waga i rozmiary różnią się od siebie. Bagaż rejestrowany trafia do luku bagażowego i nie mamy do niego w ogóle dostępu podczas lotu.

Idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto zabiera ze sobą bagaż podręczny, jest walizka zwana popularnie kabinówką. Spełnia ona wymogi linii lotniczych, co do wymiarów i możemy mieć pewność, że podczas kontroli nie zostanie odrzucona. Do takiej walizki pakujemy wyłącznie to, co jest nam niezbędnie potrzebne, tak aby jej waga nie przekroczyła 8 kg. Nie można do niej spakować ostrych przedmiotów, a kosmetyki muszą być zapakowane w przezroczystą folię i przelane do buteleczek, których pojemność nie przekracza 100 ml. Jeśli na stałe przyjmujesz jakieś leki i musisz mieć je pod ręką, bez obaw możesz je zapakować do podręcznej walizki.

Natomiast jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny, możemy mieć przy sobie telefon komórkowy, laptopa, aparat fotograficzny czy kamerę. Jednak sprzęty, które łączą się z siecią powinny podczas lotu mieć uruchomiony tryb samolotowy lub być zupełnie wyłączone.

W bagażu rejestrowanym możemy spakować znacznie więcej rzeczy. Wystarczy pilnować tego, aby jego waga nie przekroczyła 23 kg. Wszystko więc, czego nie możemy zabrać do bagażu podręcznego, pakujemy do walizki, która trafi do luku bagażowego. Najczęściej trafiają tam ubrania, obuwie, czy inne akcesoria i kosmetyki, które będą nam potrzebne podczas podróży.

Nie zapomnij o najważniejszych rzeczach – zrób listę!

Podczas pakowania walizek, lista najpotrzebniejszych rzeczy jest nam po prostu niezbędna. Wówczas możemy mieć pewność, że nie zapomnimy niczego, co jest dla nas istotne w podróżowaniu. Dokumenty powinny znaleźć się więc na samym jej szczycie. Dowód osobisty lub paszport, karta kredytowa, bilety lotnicze, dokumenty ubezpieczeniowe, kosmetyki, sprzęt elektroniczny, ubrania i obuwie to to, co zabieramy ze sobą najczęściej.

Zobacz też: http://jami-jami.pl/praca-przez-internet-czy-warto-i-czy-sie-oplaca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here