Nowoczesna jadalnia – jak zaaranżować jej wnętrze?

Funkcjonalna i przykuwająca uwagę wystrojem jadalnia to doskonałe miejsce do wspólnych rozmów podczas posiłków i rodzinnych spotkań. Idealnie dobrane meble, przemyślane oświetlenie i efektowne dodatki sprawiają, że pomieszczenie nabiera odpowiedniego charakteru. Nowoczesna jadalnia urządzona z pomysłem sprawi, że zarówno domownikom, jak i gościom od razu poprawi się apetyt!

Nowoczesna jadalnia – pomiędzy kuchnią a salonem

Aranżując przestrzeń w mieszkaniu, nie sposób pominąć jadalni. Zwykle nie znajduje się ona w osobnym pomieszczeniu, a w specjalnie wydzielonej przestrzeni między kuchnią a salonem. To rozwiązanie sprawia, że przestrzeń nabiera funkcjonalnego charakteru i jest wygodnie skomunikowana zarówno z kuchnią, jak i z salonem, stanowiąc przy tym atrakcyjną wizualnie część strefy dziennej. Jadalnia  w tej formie ma wiele zalet. Po pierwsze – dopiero co przygotowane potrawy można szybko przenieść z kuchni do jadalni. Po drugie, osoba, która przygotowuje posiłek, ma stały kontakt z gośćmi lub domownikami, którzy siedzą przy stole. Po trzecie, tak zaaranżowana jadalnia to oszczędność miejsca – dzięki kilku prostym zabiegom można zyskać przestrzeń przeznaczoną na spożywanie posiłków.

Drewniany stół – idealny do nowoczesnego salonu

Wybór stołu i krzeseł do nowoczesnego salonu to sprawa kluczowa. Jadalnia połączona z salonem będzie miejscem, w którym będą organizowane uroczyste, rodzinne obiady czy wystawne kolacje dla znajomych. Najważniejszym meblem w tym pomieszczeniu i jego centralnym punktem będzie stół. Jaki wybrać? Najlepiej duży, prostokątny, wykonany z drewna i z metalowymi nogami. Pokaźnych rozmiarów model pozwoli bez trudu pomieścić wszystkie osoby. Do kompletu niezbędne są, rzecz jasna, krzesła. Najwygodniejsze będą te z wysokimi oparciami. Do ocieplenia nastroju wnętrza przyda się wazon ze świeżymi kwiatami. Nie wolno też zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Główne źródło światła powinno znajdować się tuż nad stołem. Z kolei ustawione na komodzie, niewielkie latarenki sprawią, że w pomieszczeniu zapanuje wyjątkowy klimat.

Okrągły stół – do małej jadalni

W przypadku nowoczesnych jadalni o niezbyt dużej powierzchni, warto zainwestować w stół o okrągłym kształcie. Najlepiej wybrać wersję rozkładaną, wtedy będzie można łatwo rozłożyć mebel w przypadku wizyty większej liczby gości. Z kolei na co dzień będzie on zajmował dużo mniej miejsca. Okrągły stół to strzał w dziesiątkę – umożliwia siedzącym przy nim osobom swobodne prowadzenie rozmowy. Nowoczesny stół i krzesła w tym samym kolorze, które można dobrać w tym sklepie: https://www.emag.pl/zestawy-mebli/c sprawią, że wnętrze nabierze eleganckiego, a zarazem minimalistycznego charakteru. W przypadku osób, które chciałyby nieco ożywić wystrój pomieszczenia, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po zastawę w intensywnym kolorze, np. żółtym, pomarańczowym lub zielonym.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here