Nieodłączne składniki letniego stylu kobiety

Słoneczne dni, ciepłe wieczory i wspaniałe chwile spędzone na wakacjach to tylko niektóre skojarzenia z latem. Dla kobiet, lato to pora roku wymagająca odpowiedniego przygotowania – na przykład, uzupełnienia garderoby o nieodłączne składniki letniego stylu. Jakie to rzeczy?

Krótko, jeszcze krócej…

Lato jest jedyną porą roku, która stwarza okazję do noszenia bardzo krótkich spodenek typu szorty oraz spódniczek i sukienek mini. W okresie od połowy maja do mniej-więcej końca września zakładają je praktycznie wszystkie Panie – także te, które nie przepadają za tak skąpymi strojami w pozostałych porach roku.

Klapki i sandały

Lato to czas przewiewnych butów – od kwietnia do lipca rośnie sprzedaż klapek i sandałów damskich we wszystkich sklepach obuwniczych działających stacjonarnie i online. Żadna kobieta nie wybierze się bowiem na urlop bez choćby jednej pary klapek na plażę i basen oraz wygodnych sandałów, w których będzie mogła zwiedzać świat.

Kostiumy kąpielowe

Nawet gdy spędza się lato w mieście, pogoda kusi by skorzystać z możliwości opalania się i zażywania kąpieli np. na pobliskim basenie. Trudno jednak opalać się i pływać bez kostiumu kąpielowego. Latem w szafie absolutnie każdej kobiety, można znaleźć przynajmniej jedno bikini lub tankini. Najczęściej Panie mają do dyspozycji kilka kostiumów kąpielowych, które łączą w różne zestawy.

Okulary przeciwsłoneczne

Jak twierdzą eksperci z opticdesign.pl, wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV powinno nosić się nie tylko latem, ale również zimą. Trendy sprzedażowe pokazują jednak, że damskie okulary przeciwsłoneczne najlepiej sprzedają się późną wiosną i wczesnym latem. Widocznie kobiety nie wyobrażają sobie bez nich wakacji!

Słomkowe kapelusze

Latem kobiety bardzo chętnie sięgają po różnego rodzaju nakrycia głowy. Wyjątkową popularnością wśród Pań cieszą się eleganckie, ultra kobiece słomkowe kapelusze z szerokim rondem. Doskonale chronią twarz przed słońcem, wyglądają świetnie w połączeniu ze zwiewnymi sukienkami i dodają szyku każdej kobiecie. Nieodłącznie kojarzą się z letnim stylem.

Parea i tuniki plażowe

Panie, które wybierają się na wakacje nad wodę, chętnie nabywają także różnego rodzaju okrycia plażowe. Tuniki plażowe, ręczniki z zapięciami i parea pozwalają im poruszać się pomiędzy miejscem wypoczynku a plażą bez konieczności zakładania niewygodnych ubrań. Tego typu okrycia są szczególnie popularne na wakacjach za granicą, gdzie często spotyka się hotele z prywatnymi plażami.  

Lato to dla kobiety coś więcej niż pora roku. To również zaproszenie do specyficznego stylu ubierania się, w którym nie może zabraknąć przewiewnych butów, kostiumów kąpielowych czy krótkich spodenek, spódniczek i sukienek. Okulary przeciwsłoneczne, słomkowe kapelusze, parea i tuniki plażowe – latem korzysta z tych akcesoriów praktycznie każda kobieta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here