Jakie są typy urody

Wybierając kolor szminki, włosów czy swoich ubrań, przeważnie ludzie kierują się własnymi upodobaniami i zapominają, że nie każdemu może pasować dany ich odcień. Wiele zależy od typu urody, jaki posiadamy, czyli koloru cery, oczu czy nawet tego, jakie zabarwienie mają nasze żyły. W tym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje urody oraz jak dopasować barwę swoich ubrań, dodatków i kosmetyków, żeby dobrze wyglądać.

Teoria czterech typów kobiecej urody

Teoria czterech typów urody pojawiła się w latach 80. XX wieku. Jej autorką jest wizażystka  Carol Jackson, dla której głównym punktem odniesienia była tonacja skóry. W ten sposób wyróżniła cztery rodzaje urody: wiosnę, lato, jesień, zimę. Poszczególne typy wyglądu posiadają odmienne cechy, takie jak inny kolor włosów, rzęs, brwi czy oczu, co wiąże się z tym, że każdemu mogą pasować inne odcienie ubrań lub makijażu. Porównanie kobiecej urody do pór roku wynika z podobieństwa ich wyglądu do kolorystyki charakterystycznej dla wiosny, lata jesieni i zimy.

Jakie są typy urody?

Podział typów urody według podobieństwa do pór roku to powszechnie znana metoda dobierania odpowiednich kolorów ubrań, włosów czy makijażu. Jednak często ustalenie, jaką porę roku reprezentujemy, nie jest takie proste i dobrze jest skorzystać z dodatkowych rad. Uroda kobieca to temat szeroko omawiany na www.szmineczka.pl, gdzie znajdziesz informacje, które pomogą dobrać właściwy strój czy kolor szminki. Jeśli chcesz skorzystać także z metody czterech pór roku, poniżej przedstawiamy charakterystykę każdej z nich.

Wiosenny typ urody

Osoby o tym typie urody przeważnie mają delikatną karnację. Ich skóra jest blada oraz ma lekko brzoskwiniowe zabarwienie. Często także występują na niej piegi, a policzki są zaróżowione.

Włosy zazwyczaj mają kolor złotawy. Może być też rudawy, miodowy lub w odcieniu ciepłego brązu. Z kolei oczy są o niezbyt intensywnych barwach, np. błękitnym, szaro-zielonym, szaro-niebieskim lub jasnobrązowym.

Takiej odmianie urody zaleca się ubieranie strojów o barwach: brzoskwiniowy, ciepły róż, kremowy, turkusowy, jasny szary. Natomiast lepiej unikać czerni, granatu, grafitu oraz bieli.

Letni rodzaj urody

Osoby o takim rodzaju urody charakteryzują się jasną cerą o blado-beżowym odcieniu. Często mają włosy o kolorze platynowego blondu lub ciemnego brązu, czasem z domieszką popieli. Kolor oczu to zazwyczaj niebieski lub szaro-piwny.

Osoby o urodzie lata najlepiej prezentują się w odcieniach bieli, żółtego, mięty oraz czerwonego wina. Z kolei powinny unikać jaskrawych i ciepłych kolorów.

Jesienny rodzaj wyglądu

Osoby o takim typie urody przeważnie mają złocistą cerę o ciepłym zabarwieniu. Mogą także pojawić się na niej piegi. Bardzo charakterystycznym kolorem dla jesieni jest rudy. Często mają brązowe oczy ze złocistymi refleksami.

Kobiety o urodzie jesieni najlepiej wyglądają w złotym, mahoniu, cynamonie i zieleni, a dobrze, kiedy unikają czarnego, fuksji oraz zimnych kolorów.

Zimowy typ urody

To typ urody kojarzony z królewną śnieżką i charakterystyczną dla niej porcelanową cerą z zimnymi refleksami. Oczy takiej osoby mają zazwyczaj kolor błękitny lub szary, a włosy czarne lub ciemno-brązowe. Często widać duży kontrast między skórą a włosami.

Osobom o urodzie zimy zaleca się ubieranie fioletu, szafiru, błękitu, srebrnego oraz czerni. Nie powinny jednak używać barw ciepłych oraz złotej biżuterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here