Jak sprzedawać importowaną odzież używaną

Import odzieży używanej na całkiem dobry pomysł na biznes. To szansa do zarobienia pieniędzy, nawet bez posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy czy zadziwiających umiejętności. Zasada jest prosta – tanio kupić, drogo sprzedać. Jest kilka sposobów na sprzedaż odzieży używanej. Jakie są najpopularniejsze?

Na wagę

Większość lumpeksów, czyli tzw. second handów sprzedaje ubrania na wagę. Są one wywieszone na wieszakach lub wrzucone w duże kosze, z których klienci mogą wybierać interesujące ich egzemplarze. W przypadku ubrań sprzedawanych na wagę nie ma ryzyka tego, że klienci będą zmieniali ceny poszczególnych produktów.

To najwygodniejsza forma, która wymaga od sprzedawcy stosunkowo mało wysiłku. Jego jedynym zadaniem jest ekspozycja importowanej odzieży używanej, a przy kasie ważenie ubrań. To dość łatwa forma handlu, która nie pochłania wiele czasu.

Na sztuki – każda wyceniona

Bardziej pracochłonna jest forma, w której każda sztuka odzieży jest wyceniona. W ten sposób można zarobić więcej niż w przypadku sprzedaży na wagę. Trzeba za to poświęcić sporo czasu na wycenę wszystkich ubrań oraz przyklejenie na nie właściwych metek.

Żeby dobrze wycenić ubrania trzeba mieć ogromną wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Importowana odzież używana powinna być tańsza niż sklepowa, by była od niej bardziej atrakcyjna. Równocześnie nie może być zbyt tania, by przynosiła zarobek.

Trzeba też zauważyć, że w tej formie sprzedaży istnieje ryzyko przeklejania cen z jednych towarów na drugie. To nieuczciwa praktyka, która jest formą kradzieży. Warto też pamiętać, że wycena wszystkich towarów zajmuje sporo czasu. Może się, więc okazać, że to co zostanie zarobione na wyższej wycenie ubrań zostanie spożytkowane na wypłatę pracowników, którzy zajmują się wyceną.

Na sztuki – ilość

Jest też możliwość ustalenia jednej ceny za każdą dowolną sztukę ubrania. Przy kasie po prostu podlicza się ilość ubrań i mnoży razy przyjętą cenę. To prosta i bardzo uczciwa taktyka sprzedażowa.

Import odzieży używanej nie jest prosty, ale zachowując zdrowy rozsądek można na nim zarobić. Sprzedaż na sztuki jest całkiem niezłym pomysłem, jeśli nie chcesz inwestować w wagę i tracić czasu na wycenę każdego ubrania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here