drapak

Drapak jest czymś co każdy kociak powinien mieć. Koty wprost uwielbiają ostrzyć sobie pazurki na drapaku. Kiedy jednak kot, nie będzie miał możliwości, drapania takiego drapaka, to z pewnością znajdzie sobie inne potencjalne miejsce do drapania. Może to być dla niego mebel czy ściana. Drapak wcale nie jest dużym wydatkiem. Pozwoli nam na uniknięcie zmiany lub naprawy mebla czy malowania ścian. Możemy kupić go w sklepach zoologicznych lub wykonać go sami? Jak zrobić taki drapak samodzielnie?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/diy-drapak-dla-kota/

DIY drapak dla kota – opcja klasyczna

Pierwszy sposób, to zdecydowanie prostsza opcja. Co będzie wam do tego potrzebne? Będziemy potrzebować niewielkiej deseczki lub twardego kartonu. Kiedy nie macie grubszego kartonu, możecie także skleić kilka kartonów ze sobą. Przytnijcie deseczkę na wybrany przez was rozmiar. 

Potrzebny nam będzie także w sznurek jutowy. Im będzie grubszy, tym mniej będziecie go potrzebować. Za pomocą kleju na gorąco przyklejcie należy przykleić go do waszej podstawy. Następnie zacznijcie owijać go wokół. Gotowe!

DIY drapak dla kota – opcja  piętrowa

Drugi sposób polega na stworzeniu piętrowego drapaka dla kota. Poszukajcie więc od znalezienia odpowiedniego miejsca, w którym będzie mógł stać i przystąpcie do działania.

Czego potrzebujecie, aby wykonać drapak dla kota?

  • rury po stretchu,
  • sznurek jutowy,
  • deseczki,
  • kocyk np. polarowy,
  • zabawki dla kota,
  • legowisko/budka,
  • gąbka tapicerska,
  • narzędzia i wkręty,
  • klej

Gdy macie już wszystkie materiały, czas zabrać się do pracy. Całość zacznijcie od zbudowania podstawy. Deseczkę wyłóżcie od góry gąbką tapicerską. Im będzie ona mniejsza tym lepiej. Na jej spodzie kejem przyklejcie specjalne zabezpieczenia. Świetnie pierwszy etap za nami. Po przyklejeniu gąbki tapeciarskiej przyszedł czas na mierzenie. Teraz weźcie swoje rury po stretchu i do roboty.

Kolejnym krokiem będzie obicie podstawki. Do tego przyda wam się klej, a najlepiej sprawdzi się ten na gorąco, oraz sznurek jutowy. Zacznijcie owijać i co kilka centymetrów przyklejać sznurek, od początku, prawie do samego czubka rury. Na górze pozostawcie jednak kilka centymetrów odstępu, nie odcinajcie tylko narazie sznurka.

Teraz połączcie rurę z podstawką. Kolejne deseczki obijacie w dokładnie ten sam sposób. Te, mogą być już nieco mniejsze niż podstawa. W ten sposób utworzycie pięterko. Aby kotek miał jeszcze lepszą zabawę możecie umieścić na górze legowisko czy też zabawki dla kociaka. Gotowe! 

Zobacz też: http://jami-jami.pl/jak-w-szybki-i-dokladny-sposob-wysprzatac-kuchnie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here