Czym jest transplantacja włosów

Współczesna medycyna ma odpowiedź na bardzo wiele różnych problemów człowieka. Jednym z nich jest łysienie. Często utrata włosów powoduje pogorszenie stanu psychicznego człowieka, zmniejszenie poczucia własnej wartości oraz niezadowolenie z własnego wyglądu. To może mieć kolosalny wpływ na całe życie człowieka, dlatego warto pomyśleć o tym, że metoda taka jak przeszczep włosów Śląsk może być pomocna.

Na czym polega transplantacja włosów Katowice?

Zanim dowiemy się, czy transplantacja włosów Katowice jest zabiegiem polecanym dla nas, trzeba będzie umówić się do kliniki włosa na rozmowę ze specjalistą. Wszystko co związane z przeszczepem jest opłacane z własnej kieszeni. Przeszczepy włosów Katowice nie są refundowane przez NFZ, o czym warto pamiętać. Trycholog ocenia stan włosów, między innymi to, jaka jest ich kondycja, prowadząc w ten sposób kwalifikację do zabiegu. Przeszczepy włosów Katowice odbywają się wtedy, gdy pacjent cieszy się dobrym ogólnym stanem zdrowia, dlatego też ważne jest, aby na pierwsze spotkanie przynieść wyniki takich badań, jak morfologia czy EKG serca. Jeżeli zespół specjalistów oceni, że transplantacja włosów Katowice pomoże rozwiązać problemy z łysieniem, pacjent otrzyma kwalifikację. Podczas zabiegu zostaną pobrane tak zwany grafty, a zatem mieszki włosowe wraz z cebulką i fragmentem skóry.

Przeszczepy włosów Katowice

Wspominane wyżej grafty są następnie wszczepione tam, gdzie znajdują się nagie placki skóry na głowie pacjenta. Podczas jednego zabiegu można pobrać około 1500 graftów, a następnie ja wszczepić. Przeszczep włosów śląsk to zatem zabieg, który trwa nawet kilka godzin, pacjent nie jest w narkozie, natomiast ma znieczulenie. Wszystko odbywa się przy użyciu robotów medycznych, które wycinają fragmenty graftów, a następnie wszczepiają je. Po zabiegu bez wątpienia każdy pacjent jest mocno zmęczony, dlatego zalecany jest odpoczynek oraz rekonwalescencja w domu. Ze względu na to, że przez kilka dni skóra głowy będzie się goić, warto wziąć sobie wolne z pracy. Pierwsze efekty pojawiają się około pięciu lub sześciu tygodni, będzie to puszek baby hair, taki jak u dzieci. To najlepszy dowód na to, że przeszczep włosów Śląsk przeszedł pomyślnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here