Czym jest krem koloryzujący do twarzy

Trend make-up no make-up sprawia, że wiele kobiet rezygnuje z mocnych i intensywnie działających kosmetyków. Jednym z takich jest podkład, czyli fluid do twarzy. Kosmetyki te można jednak zastąpić tymi lżejszymi, które jednocześnie wykazują dobre właściwości kryjące. Do takich zalicza się kremy koloryzujące. Kiedy warto po nie sięgać? Przy jakim typie cery się sprawdzą?

Czym jest krem koloryzujący?

Krem koloryzujący jest kosmetykiem będącym połączeniem kremu nawilżającego i ochronnego z bazą pod makijaż, korektorem i podkładem. Oznacza to, że w jego składzie znajdują się zarówno substancje nawilżające, jak i filtry ochronne, składniki przeciwstarzeniowe, antyoksydanty. Wszystko to sprawia, że kremy koloryzujące są kosmetykami wielozadaniowymi, uniwersalnymi i idealnymi dla wielbicielek trendu naturalności w makijażu. Moda na nie sprawiła, że pojawiły się w ofercie wielu marek. Kremy koloryzujące odnaleźć można, chociażby na perfumeria.pl/collections/strefa-marki-estee-lauder gdzie dostępne są te topowych marek takich jak Estee Lauder. Firma ta proponuje krem koloryzujący zarówno w popularnej formule BB, jak i mniej znanej CC i DD.

krem

Jak działa krem koloryzujący?

Popularność kremu koloryzującego wynika z tego, że ma on właściwości nie tylko kolorowego kosmetyku, ale także tego pielęgnującego. Może więc on nie tylko ukryć niedoskonałości cery, ale i ją pielęgnować. Krem koloryzujący te właściwości zawdzięcza temu, że w swoim składzie ma takie substancje jak witamina A, C i E.

Jak nakładać krem koloryzujący na twarz?

Krem koloryzujący nakłada się podobnie jak tradycyjny podkład czy fluid. W przypadku, gdy cera jest gładka i pełna blasku wystarczy zaaplikować jedną warstwę kosmetyku, w przypadku niedoskonałości warto nałożyć dodatkową warstwę. Krem koloryzujący doskonale przykryje zapchane pory, wypryski i blizny po trądzikowe. Trzeba jednak pamiętać, że kremy nie zapewniają takiego krycia jak podkłady czy fluidy.

kremy

Do nakładania kosmetyku najlepiej wykorzystać jest gąbkę lub pędzel z syntetycznego włosia. Dzięki temu nie zmarnujesz zbyt dużej ilości kosmetyku, a także unikniesz wystąpienia smug i zacieków na cerze. Jeśli jednak nie masz pod ręką tych akcesoriów, bez problemu krem koloryzujący nałożysz palcami.

Kiedy warto stosować krem koloryzujący?

Z zalet kremu koloryzującego może korzystać posiadaczka każdego typu cery. Najczęściej polecany jest on jednak przy skórze trądzikowej, problematycznej, wrażliwej, naczynkowej. Jego delikatna formuła nie obciąża bowiem cery i nie nasila problemów, które wywołują. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here