Czas trwania cesarki.

Narodziny dziecka to wielki dzień. Przez cały okres ciąży matka dba o siebie i zdrowie dziecka, aby dziecko mogło przyjść na świat całe i zdrowe. Jednak nie każde dziecko przychodzi na świat poprzez tradycyjny poród.
Niektóre kobiety rodzą dzieci poprzez cesarskie cięcie. Dla jednych kobiet cesarskie cięcie jest łatwiejszym wyjściem i z góry załatwiają sobie taką formę porodu. Natomiast inne kobiety wolą tradycyjny poród, po którym lepiej goją się rany i szybciej kobieta dochodzi do siebie.
Cesarka jest to nic innego jak tradycyjna operacja, która ma na celu wydobycie noworodka z macicy kobiety. Aby wykonać taki rodzaj operacji należy podać kobiecie znieczulenie zewnątrzoponowe lub narkozę. W innym przypadku przeprowadzenie operacji nie jest możliwe.
Ile trwa cesarka? To pytanie zadawane jest najczęściej przez kobiety przed porodem.
Pomimo całej swojej wagi, poród operacyjny jest w dzisiejszych czasach bardzo rutynowym zabiegiem. Jeżeli nie występują żadne komplikacje to cała operacja przebiega bardzo szybko. Początkową czynnością jest sprawdzenie stanu zdrowia matki i dziecka, dzięki któremu można będzie podać znieczulenie matce niezbędne do otwarcia brzucha.
Sama operacja jest wykonywana zwykle przez dwóch lekarzy, co wpływa pozytywnie na czas trwania operacji, która w rutynowych przypadkach trwa do godziny czasu. Przy czym najdłużej trwa samo zszywanie rano ciętej, ponieważ samo nowo narodzone dziecko pojawia się już w piątej minuty operacji.
O czym musi pamiętać mama, która planuje mieć cesarkę?
Niektóre rzeczy są prawie takie same jak w przypadku porodu tradycyjnego. Zatem dotyczą one także matek, które zamierzają rodzić własnymi siłami natury.
Przed porodem należy pamiętać o zmyciu lakieru z paznokci. Naturalny kolor płytki paznokcia jest dla anestezjologa informacją, że cesarka przebiega prawidłowo. Nieprawidłowy kolor płytki paznokcia w postaci, np. zasinień może świadczyć o wystąpieniu jakichś nieprawidłowości podczas cesarki.
Koniecznie trzeba zdjąć całą biżuterię, która może przeszkadzać w całym zabiegu.
Matka, która będzie rodziła powinna powstrzymać się od jedzenia, przez co najmniej osiem godzin przed cięciem. Także przyszła kobieta rodząca powinna zadbać noc wcześniej o to, by się dobrze wyspać, ponieważ dzięki temu kobieta będzie miała skąd czerpać siły podczas porodu. Ta rada dotyczy bardziej kobiet, które mają zamiar rodzić tradycyjnie.
Warto jest już wcześniej dowiedzieć się czego powinna unikać kobieta, która ma za chwilę rodzić. Tak by nie stawiać się na ostatnią chwilę w stresującej sytuacji, ponieważ może to źle wpłynąć na dziecko jak i samą matkę. Dlatego warto czerpać takie cenne rady zarówno z internetu jak i od osób, które są obeznane w tym temacie i mogłyby podzielić się z zainteresowaną tą cenną wiedzą, która może w niektórych sytuacjach oszczędzić wielu niepotrzebnych stresów. Także wymiana wspólnych myśli i doświadczeń może dodać otuchy kobietom i pewności siebie, która także jest potrzebna na sali porodowej. Szczególnie jeśli mowa o pierwszym razie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKawia domowa
Następny artykułJa i zakupy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here