5 skutecznych sposobów na pokonanie przeziębienia

Dopadło Cię przeziębienie? Masz już dość zatkanego nosa i dokuczliwego bólu gardła, przez który nie możesz nic przełknąć? Marzysz tylko o tym, by w końcu przespać całą noc bez budzenia się i wrócić do pełni sił? Wiele osób zmaga się z tymi samymi problemami i ma te same marzenia co Ty. Zastanawiają się, ile trwa przeziębienie oraz co mogą zrobić, by jak najbardziej przyspieszyć proces zdrowienia. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym złapana choroba nie jest aż tak uciążliwa jak zwykle i mija znacznie szybciej niż zazwyczaj. Czas je poznać!

1. Nie ma nic lepszego niż miód i naturalne soki
Coraz więcej osób lekceważy sprawdzone, babcine sposoby na walkę z przeziębieniem. To bardzo duży błąd! Trudno jest przecenić rolę naturalnych soków z malin dodawanych do herbaty – bardzo dobrze koją podrażnione gardło oraz rozgrzewają nas od środka, dzięki czemu od razu czujemy się lepiej. Zawierają też wiele cennych witamin, które szybciej stawiają nas na nogi. Jeśli jednak nie dysponujesz takim domowym sokiem, warto sięgnąć po naturalny miód. Dodawany do herbaty będzie jak opatrunek dla zainfekowanego gardła. Od razu poczujesz ulgę.

2. Wygodne łóżko i ciepły koc to gwarancja powrotu do zdrowia
Niezależnie od tego, ile trwa przeziębienie, powinieneś spędzić cały ten okres pod ciepłą kołdrą albo kocem. To bardzo ważne, aby dobrze się wygrzać i nie nabawić się jeszcze większej infekcji. Poza tym podczas choroby rzadko kiedy masz siłę na zrobienie czegokolwiek oprócz leżenia. Bolą Cię wszystkie mięśnie, a organizm walczy z wirusami, dlatego nie powinieneś się przemęczać. Weź dzień wolny w pracy albo nie idź na zajęcia na uczelni. Daj sobie chociaż trzy dni na to, żeby porządnie odpocząć i dobrze się wygrzać. Jeśli nie pozwolisz, by Twoja choroba za szybko się rozwinęła, łatwiej Ci będzie ją zwalczyć.

3. Nie unikaj lekarza
Często wydaje nam się, że z objawami przeziębienia poradzimy sobie sami, dlatego rezygnujemy z wizyty u specjalisty. Ogromne kolejki, schorowani ludzie i pełno zarazków – to wizja przychodni, która ukazuje się nam każdego sezonu chorobowego. Ale choć taka wizyta wiąże się z długim oczekiwaniem w kolejce, to w niektórych sytuacjach warto zaczerpnąć porady lekarza. Kiedy powinieneś udać się do przychodni? Przede wszystkim w momencie, w którym Twoje przeziębienie nie ustępuje po tygodniu. 7 dni to przeciętny czas chorowania i jeśli po ich upływie nie zauważysz żadnej poprawy, to warto upewnić się, czy wszystko jest w porządku. Do lekarza musisz się udać także wtedy, kiedy przez długi czas masz wysoką gorączkę i nie jesteś w stanie samodzielnie jej zbić. Wysoka temperatura jest oznaką, że organizm walczy z chorobą, ale na dłuższą metę prowadzi też do odwodnienia i poczucia okropnego rozbicia. Dlatego możliwe, że będziesz potrzebował skutecznego antybiotyku albo dodatkowej kroplówki, która zapewni odpowiednie nawodnienie organizmu. Podczas choroby często nie chce nam się jeść ani pić, ale czasem musimy się zmusić. Inaczej Twój organizm nie będzie miał siły, by zwalczyć chorobę, która może się jeszcze pogorszyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here