Sportowe buty damskie zmieniły definicję komfortu w modzie

0
1154

Buty sportowe damskie jeszcze do niedawna nosiło się wyłącznie podczas uprawiania sportu czy po prostu wysiłku fizycznego. Nawet zwykły spacer nie był wytłumaczeniem dla nałożenia na stopy tego rodzaju obuwia. W ostatnich kilkudziesięciu latach można wyróżnić dwa milowe kroki zachodzące w modzie a dotyczące butów. Połączenie szpilek z jeansami i obuwia sportowego noszonego na co dzień.

Buty sportowe – jak nosić?

Swoboda noszenia obuwia sportowego jest właściwie nieograniczona. Współczesna moda robi wszystko, by ta część garderoby była wyeksponowana możliwie najatrakcyjniej. Podstawowa wersja łączy buty sportowe damskie z wygodną odzieżą, również o charakterze sportowym. Wąskie rurki nad kolano eksponujące kostkę i buta np. w kolorach pastelowych, do tego t-shirt, kolorowy plecak czy saszetka nerka. Ten klasyczny streetwear zapewnia codzienny komfort, poczucie bezpieczeństwa i pełną gamę kolorów.

Buty sportowe do spódnicy i sukienki

Obuwie sportowe w stylu athleisure uzupełnia delikatne i subtelne stylizacje, na które składają się dziewczęce sukienki i spódniczki. Jeszcze do niedawna wydawało się, że tego rodzaju strój wymaga wyłącznie klasycznego buta na obcasie, a jedynym ustępstwem pozostają baleriny czy bardzo kobiece sandałki. Dzisiaj największe domy mody eksponują linie odzieży casual łącząc je z typowo sportowymi butami, często nie siląc się nawet na odjęcie z nich czysto sportowych funkcjonalności. Tego rodzaju stylizacja wymaga jednak wyczucia mody i umiejętności łączenia różnorodnych dodatków uzupełniających, by stworzyć spójny, kompatybilny wizerunek.

Garnitur w roli głównej

Największym jednak zaskoczeniem w modzie jest z pewnością połączenie butów sportowych damskich z garniturem. Ta trudna sztuka nie w każdym wypadku się powiedzie. I wbrew pozorom, nie sam garnitur sprawia największą trudność, ale łączniki spajające tę część garderoby z resztą stylizacji. Może to być dobrej jakości t-shirt, klasyczny top czy sportowy stanik. Do tego torebka o sportowym charakterze i przemyślana biżuteria. Razem utworzą stylizację, która sprawdzi się w pracy, na popołudniowe wyjście a nawet na wielką okazję.

Na przestrzeni lat można było zaobserwować wyraźną metamorfozę damskich butów sportowych w samym kształcie, doborze materiału i funkcjonalności. Dostosowywały się one do wyrafinowanych koncepcji modowych zmieniających ich przeznaczenie. Największą korzyść z zachodzących zmian uzyskały kobiety, które otrzymały nie tylko całkowicie nowe spojrzenie na modę, ale coś cenniejszego, komfort i wygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here