Punkty karne ważna kwestia dla każdego kierowcy

Posiadanie prawa jazdy to fajna rzecz, jeśli do tego ma się pieniądze na zakup własnego samochodu, to jest się prawdziwym szczęściarzem. Własne auto to oszczędność czasu, bo nie trzeba nerwowo wyczekiwać na przystanku na przyjazd autobusu. W samochodzie nie jest się też narażonym na zimno ani deszcz. Posiadanie dachu przez pojazd mechaniczny to niewątpliwie jego cenna funkcja. Podobnie jest z ogrzewaniem i klimatyzacją, które można włączyć w dowolnym momencie. Oczywiście ich użytkowanie najbardziej determinują zmieniające się pory roku. Gdy jest ciepło, ogrzewanie jest zbędne, a gdy na dworze ziąb, to klimatyzacja idzie w odstawkę.

Ten, kto ma prawo jazdy i duży samochód, może pozwolić sobie na zrobienie znacznie większych zakupów. Nie będzie przecież musiał dźwigać tych nieszczęsnych toreb własnoręcznie. Zakupy można przecież wywieść ze sklepu za pomocą wózka, a potem spokojnie włożyć je do bagażnika samochodu. Jeśli jest on bardzo pojemny, to ogranicza nas jedynie ilość posiadanej gotówki. Auto ma również tę zaletę, że potrafi szybko przemieszczać się z jednego punktu do drugiego. Jadąc nim do pracy, można później wyjść z domu. Trzeba jednak pamiętać o korkach, bo rano osiągają one istne apogeum. Zmotoryzowani pracownicy muszą także martwić się o wolne miejsce parkingowe. Czasami znalezienie go graniczy z cudem. Każdy chce zaparkować, jak najbliżej swego miejsca pracy, by w razie potrzeby móc odjechać najszybciej jak to tylko możliwe.

Kierowcy mają jednak także rozmaite problemy, które są już obce użytkownikom komunikacji miejskiej. Po pierwsze muszą dbać o swoje auto, bo inaczej odmówi im posłuszeństwa. Pierwsze co się rzuca w oczy to wygląd samochodu. Nie może on być brudny ani cuchnący. W związku, z czym musi czasem odwiedzić myjnię i pralnię chemiczną. Oczywiście za wizyty w takich miejscach płaci się każdorazowo. Po drugie trzeba pamiętać o tankowaniu i uzupełnianiu oleju. Bez paliwa w baku nie ma szans, by pojazd gdziekolwiek zajechał. Po trzecie trzeba dbać o stan techniczny auta. Musi ono mieć sprawne wycieraczki czy klocki hamulcowe. Należy je także odpowiednio przechowywać, oznacza to, że powinno się je trzymać w garażu, bo tylko tam nie jest narażone na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien też pamiętać, iż należy dostosować prędkość do warunków i okoliczności jazdy. Jeżeli je bardzo ślisko lub mokro, to powinno się zdjąć nogę z gazu. Zresztą tę kwestię regulują przepisy. Za ich nieprzestrzeganie otrzymuje się punkty karne i mandaty na określoną kwotę pieniędzy. Ile punktów karnych można mieć, by nie stracić prawo jazdy? Ustawowa liczba to 23. Jeśli ma się ich 24, wtedy należy powtórzyć egzamin w szkole jazdy, bo dotychczasowe prawko traci ważność. By uniknąć takiej sytuacji, można udać się na kursy doszkalające. Jeśli tylko ma się poniżej 24 punktów, wybieg ten jest bardzo skuteczny. Dotychczasowe punkty za sprawą kursu zostają całkowicie anulowane, Najlepiej jest nie mieć żadnego na swoim koncie, wtedy można być całkowicie spokojnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here