Ile kosztuje sprzątanie mieszkania w 2022

 Nie każdy z nas ma czas lub ochotę, by samemu sprzątać mieszkanie. Przyczyn może być mnóstwo: praca, nadmiar obowiązków, dzieci, niechęć do robienia porządków… Wymieniać moglibyśmy długo. Na to wszystko jest jeden sposób. Możemy zatrudnić sprzątaczkę lub firmę sprzątającą, co jednak wiąże się z kosztami. Jaka jest cena za usługi sprzątające w 2022 roku?

Gdzie szukać sprzątaczek i firm sprzątających?

Jeśli podjąłeś decyzję o powierzeniu czystości w mieszkaniu komuś z zewnątrz, musisz również poświęcić jakiś czas na poszukiwania odpowiedniej osoby. Istotną kwestią wydaje się wybór, czy zlecisz porządki sprzątaczce, czy profesjonalnej firmie sprzątającej. Różnice, z jakimi musisz się liczyć to na pewno cena usługi. Firma sprzątająca zwykle wychodzi drożej. Musisz również brać pod uwagę to, że sprzątaczka zazwyczaj wykonuje podstawowe porządki, natomiast specjalistyczna firma może na twoją prośbę wykonać także niestandardowe zlecenia. Wszystko zależy więc od twoich możliwości i potrzeb.

Do większych mieszkań z reguły lepiej jest zatrudnić fachowców. Bez względu na to, jaką opcję usług wybierzesz, ogłoszenia sprzątaczek, firm sprzątających możesz znaleźć w sieci. Duża ilość wykonawców dodaje swoje oferty na serwisach ogłoszeniowych. Możesz w tym celu również przeszukać firmy w swojej okolicy przez Google Maps. Nie zapomnij zajrzeć do opinii, one dają wyraźny obraz tego, czy w daną usługę warto zainwestować.

Ile kosztują usługi sprzątaczek i firm sprzątających?

Kwota, jaką musimy wydać na sprzątanie mieszkania, w dużej mierze zależy od wielkości powierzchni, którą poddajemy usłudze. Im większy metraż, tym więcej czasu i pracy należy włożyć sprzątanie, a to oznacza wyższą cenę.

Ile kosztuje sprzątanie przez firmę sprzątającą?

Można powiedzieć, że standardowe mieszkanie o powierzchni około 40m2 wymaga od firmy sprzątającej średnio 2-3 godzin pracy. Koszt takiej usługi to zwykle około 200 zł. Większe mieszkanie o powierzchni do 100m2 to 6-7 godzin sprzątania, a więc cena zazwyczaj w granicach 300-500 zł.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania przez sprzątaczkę?

W odróżnieniu od stosunkowo stałych kwot oferowanych przez firmy sprzątające, osoby świadczące indywidualne osoby najczęściej rozliczają się godzinowo. I tu oczywiście ceny są różne. W zależności od regionu, opinii danej osoby, doświadczenia. Ceny najczęściej mieszczą się w zakresie około 20-50 zł za godzinę. Są jednak takie miejsca w Polsce, gdzie sprzątaczki rozliczają się krajową stawką minimalną.

Czy warto zatrudniać sprzątaczkę lub firmę sprzątającą?

Odpowiedź na to pytanie oczywiście nie będzie jednoznaczna. To, czy warto zatrudniać kogoś do sprzątania mieszkania, zależy bowiem od wielu czynników, w tym od indywidualnych możliwości i preferencji. Na pewno sprzątaczka lub firma sprzątająca przydadzą się jeśli nie mamy wiele czasu na utrzymywanie czystości w mieszkaniu, a mamy fundusze na to, by powierzyć te obowiązki komuś innemu. Również w wypadku jeśli mamy duże mieszkanie i nie dajemy rady sami sprzątać, możemy skorzystać z pomocy specjalistów. A nawet jeśli sprzątamy samodzielnie, warto od czasu do czasu zatrudnić kogoś, kto zajmie się ciężej dostępnymi miejscami, lub takimi, z którymi nam samym ciężko sobie poradzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here