Zakochanie a zauroczenie

Przez całe nasze życie towarzyszą nam różne emocje. Już jako małe dzieci przeżywamy radość, złość, smutek, szczęście. Na początku oczywiście nie potrafimy nazwać tych uczuć, ale wiemy, że dzieje się coś z nami kiedy otrzymujemy nagrodę, kiedy ktoś niesłusznie na nas nakrzyczy, kiedy ktoś zabierze nam zabawkę. Uczucia i emocje rodzą się bardzo wcześnie i już do końca życia będą nami targać. Jedni ludzie radzą sobie z nimi lepiej, są opanowani, nie poddają się tak łatwo emocjom. Inni, ci bardziej wrażliwi przeżywają wszystko ze zdwojoną mocą. Każdą radość, każdy smutek, szczęście i niepokój narastają do granic możliwości. Jeśli chodzi o uczucia do drugiego człowieka również nie można postawić znaku równości miedzy wszystkimi ludźmi. Każdy przeżywa miłość w inny sposób, niektórzy od razu potrafią nazwać uczucie którym obdarzają drugą osobę, inni wahają się, nie są pewni, boją się przyznać do swoich uczuć.
Wiele osób zastanawia się, ile trwa zauroczenie zanim przerodzi się w miłość. A przecież nie każde zauroczenie musi przerodzić się w wielką prawdziwą miłość.
Czasem zupełnie niespodziewanie spotykamy kogoś, kto zawładnie naszym sercem. Może to mieć miejsce w autobusie i tramwaju, na chodniku, w sklepie, w restauracji czy w kinie. W ciągu najzwyklejszego dnia spotykamy zupełnie nieznaną osobę i nagle czujemy, jak grunt znika nam pod nogami. Tak właśnie niektórzy odczuwają i określają zauroczenie. Nagle robi się nam gorąco, pocą się dłonie, czujemy się dziwnie i nie możemy przestać myśleć o tej drugiej osobie. Ile trwa zauroczenie? Nie da się tego stwierdzić z dokładnością, gdyż u różnych ludzi może trwać zupełnie inny okres. Czasem zauroczenie mija po kilku dniach lub tygodniach, a czasem przeradza się w coś znacznie trwalszego, w miłość, która może trwać nawet całe życie.
Cudownie jest spotkać tę wymarzoną osobę, dla której stracimy głowę. Osoby zauroczone lub zakochane oczywiście zachowują się często nieracjonalnie, ale jest to urocze. Nie możemy przestać myśleć o tej drugiej osobie, ciągle o niej mówimy, przywołujemy w pamięci jej obraz, chcemy wciąż przebywać w jej otoczeniu, rozmawiać z nią, trzymać za rękę. Zauroczenie dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panowie tak samo przeżywają zauroczenie przedstawicielką płci przeciwnej. To, ile trwa zauroczenie nie jest niestety w żaden sposób mierzalne i zależy od każdego człowieka. To cechy indywidualne naszej osobowości. Czy da się wydłużyć okres zauroczenia? Można próbować podsycać to uczucie, jakie pojawiło się między dwojgiem ludzi, ale nie da się na siłę przywiązać do siebie kogoś i rozkochać go w sobie wbrew woli.
Każdy z nas jawnie lub w skrytości serca marzy o prawdziwej miłości, o znalezieniu kogoś wyjątkowego, z kim chciałoby się spędzić całe swoje życie. Można jedynie pozazdrościć tym, którzy spotkali swoją miłość wcześnie i idą przez życie ręka w rękę z ukochanym człowiekiem. Cudownie jest, jeśli zauroczenie nie przemija, a przeradza się w głębsze uczucie, którym darzy się dwójka ludzi. Cudownie jest być kochanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here