poszetki

Elegancki mężczyzna, to ten świadomy swojego stylu. Nie boi się wyzwań, które stawia mu moda męska, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór dodatków. Jednym z najciekawszych jest poszetka. Choć od kilku lat nie jest kojarzona wyłącznie z klasyczną elegancją  i coraz częściej dobiera się ją do stylizacji typu casual, to wciąż jej właściwy wybór  nie należy do najprostszych.

Czym jest poszetka?

Jej nazwa pochodzi z francuskiego „pochette”, co oznacza ozdobną chustę. Jej rosnąca popularność bierze się z dyskretnego sposobu, w jaki wyraża charakter danej stylizacji. Moda męska dysponuje mniejszymi środkami wyrazu w ubiorze, niż moda damska. Tu właśnie z pomocą przychodzi poszetka. W zależności od materiału, złożenia i koloru, może podkreślać stonowany lub ekstrawagancki styl, profesjonalizm lub nawet poczucie humoru.

Jak ją wybrać i nosić?

Przy doborze materiału, z którego wykonana jest poszetka, warto zastanowić się nad okazją, na jaką zostanie założona. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę również tkaniny, z jakich uszyto pozostałe  elementy stroju. Przykładowo podczas spotkań biznesowych latem, do cienkiego garnituru idealna będzie poszetka lniana. Natomiast przy mniej formalnych okazjach, w chłodniejsze dni, wełniana poszetka świetnie wyeksponuje założony pod marynarkę golf. Jej właściwy dobór  zależy zatem od wyczucia stylu oraz fantazji. Ważny jest również sposób jej wyeksponowania. Do niektórych ozdobnych złożeń lepiej sprawdzi się poszetka lniana ze względu na sztywny materiał, natomiast, do innych miękka jedwabna. Sposobów złożeń jest wiele. Najbardziej klasyczny z nich to   złożenie tak, aby tworzyła prostokąt wystający na centymetr. Prawidłowo złożona powinna idealnie pasować rozmiarem do brustaszy. Nie należy jej wypychać, zbytnio ściskać, a także uważać, by nie miała za wiele luzu.

Na co zwrócić uwagę kupując poszetkę?

https://milermenswear.com/kategoria/poszetki

Wybierając kolory i wzory, również należy brać pod uwagę okazję. Warto zwrócić uwagę na dopasowanie względem krawata, marynarki, koszuli lub innych dodatków. Może to być kolor dominujący lub drugoplanowy względem całej stylizacji. I choć możliwości są niemal nieograniczone, warto pamiętać o dwóch zasadach:

  1. Nie należy zakładać poszetki w kolorze écru do białej koszuli i odwrotnie, gdyż w takim zestawieniu element écru będzie wyglądał brudno.
  2. Nie należy wybierać gotowych zestawów krawat + poszetka. Takie komplety świadczą o braku wyczucia stylu.

Czy jej brak jest błędem?

Jest ona dodatkiem, niekoniecznym elementem stroju. Jeśli nie udało nam się znaleźć poszetki pasującej do okazji, albo nie jest ona w naszym guście, nie należy się zmuszać się do takiego dodatku. Warto jednak sprawdzić, jak wiele może zmienić ten niewielki element garderoby w naszej stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here